Skip to main content

Informacja marketingowa

By s

Etymologia słów marketing internetowy nie jest skomplikowana. Pierwsze słowo powstało z połączenia słowa ‘market’ z końcówką gerand – ‘ing’, tworząc słowo marketing. Internetowy natomiast pochodzi naturalnie od wielkiej otchłani bez dna, jaką jest Globalną sieć Internet. Ze stuprocentową pewnością jest to jedynie kiepski żart prowadzącego.

Sprzedaż internetowy para się zamieszczaniem bądź przesyłaniem pewnej informacji marketingowej, misją przyciągnięcia potencjalnych klientów. Na początek sprzedaż prowadzony był drogą mailową, jednak wraz ze wzrostem kwalifikacji komputerowych homo sapiens, kiedy reklama przyjęła formę graficzną, popularne stały się banery, ogłoszenia i tym podobne. Jak mi Uncle Google podpowiada, rodzajów reklamy internetowej jest bardzo dużo i zdecydowana większość nazw niestety nic mi nie mówi. Niemniej jednak to nic nie szkodzi, uczymy się przecież przez pełne życie. Jako, że studia przed chwilą skończyłam, chwilowo nie mam się czego uczyć, to czemu nie pouczyć się o Floatindach, Pop – upach czy innych Superstitialach.

Jako, że Globalną sieć jest na dzień obecny ogólnodostępny – nie tylko szlachta ma do niego dostęp, toteż reklama jest w nim najbardziej efektywna. W związku z tym umiejętność przyciągnięcia uwagi danego kontrahenta, i a dodatkowo nie wkurzanie go wyskakującymi okienkami, kiedy posiada ochotę pooglądać Pamiętniki z wakacji na Youtubie, czy także polajkować własne posty na swoim wallu fejsowym – jest bardzo trudna, dlatego trzeba kreatywnych głów [patrz ja], które mozolnie będą zabiegać o względy niczego nieświadomego klienta.

Niniejszym akcentem, kończę własną – niedługą, niekrótką, lecz w sam raz wypowiedź na temat marketingu internetowego. Dziękuję, dobranoc.

Leave a Reply