Skip to main content

Marketing sieciowy

By s

Jest wiele definicji social media, ale by wyjaśnić to pojęcie wystarczy otworzyć oczy i obserwować co się wokół dzieje. Rzeczywistość prędko się zmienia, Globalną sieć Internet stał się codziennością. W ostatnim czasie mówiliśmy jeszcze o Web 2.0, w tym momencie to już prężnie rozwijające się social media. Portale społecznościowe to multimedialne platformy, które pozwalają wygenerować, dzielić się, komunikować i zapewniają coraz nowsze funkcje. Kto nie istnieje w internetowej rzeczywistości, coraz więcej traci w faktycznym świecie, choć niełatwo już mówić o podziale na realność i wirtualność. Sami projektujemy social media, posługując się portalami społecznościowymi, blogami, forami itp. W pracy magisterskiej będę się zajmować w tym momencie tym tematem. Interesuje mnie to w jaki metodę wszyscy ludzie tworzą własne profile na stronach tj. Facebook i wykorzystują dane sposobności. Myślę, że świadome i umiejętne kontrolowanie własnym czy korporacyjnym wizerunkiem to klucz do sukcesu.

Do tego, że XXI. wiek jest wiekiem wielkich technologii i Globalnej sieci, nikogo przekonywać nie powinno się. Zmieniły się formy przedstawiania osobistej oferty, pozyskiwania nabywców i relacji z nimi. Na dzień dzisiejszy stale powiększająca się ilość ludzi zauważa ogromny potencjał mediów społecznościowych i Globalnej sieci ogólnie rzecz ujmując. Z pragnienia użycia tych nieograniczonych sposobności zrodził się tzw. sprzedaż internetowy. Czyli nowoczesna forma promocji prywatnych produktów i usług – online. To nie tylko marketing i reklama, również budowanie imażu marki i jej renomy. W globalnej sieci Internet dużo łatwiej o interaktywną relację z klientem, o jego odpowiedź i uwagi dotyczące danej oferty – to jednak z jego zalet. Sprzedaż internetowy to również specjalne narzędzia – od prostych listów wysyłanych pocztą elektroniczną po rozbudowane serwisy internetowe.

W ostatnich latach metodę docierania firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek) do swych potencjalnych nabywców poprzez Globalną sieć znacząco się rozwinął. Na dzień obecny sieć jest zbiorowiskiem wielu tysięcy reklam firm/spółek/korporacji, działających w przeróżnych branżach, które z poradą agencji reklamowych pragną zwiększać swoje zyski.

Prawie każdy z nas jest klientem. W prowadzeniu marketingu internetowego warto wykorzystać spersonalizowane preferencje i odpowiedzieć na pytania: co nas przyciąga w reklamach, a co irytuje? Istotne oczywiście jest powiązanie reklamy z tekstem danej strony, produkt czy usługa, która się oferuje, niemniej jednak do zainteresowania użytkownika jest daleka droga.

Skuteczny sprzedaż internetowy to taki, który przez hasło reklamowe, tekst, grafikę zaciekawi, rozśmieszy czy zwyczajnie zapadnie w pamięć internauty. Kreatywność, stawianie się w roli internaty to istotne kwalifikacji przy wytwarzaniu internetowych kampanii różnorakich firm (przedsiębiorstw, działalności jednoosobowych, spółek), które składają się na skuteczny sprzedaż internetowy.

Leave a Reply