Skip to main content

Odbiorca internetowy

By s

Marketing z definicji ma na celu zaspokojenie wymagań odbiorcy, kiedy dorzucimy jeszcze do tego ogromne sposobów Globalnej sieci – otrzymamy mieszankę wybuchową, a też niewyobrażalnie efektywne narzędzie służące promowaniu firm/działalności jednoosobowych/przedsiębiorstw, towarów i usług.

Żyjemy w społeczeństwie informacyjnym, marketing internetowy pozwala wykorzystywanie szans jakie daje taki typ społeczności.

Mogę wypisać szeroką ofertę usług z zakresu tego rodzaju marketingu, posiłkować się definicjami książkowymi, z Wikipedii i stron agencji marketingowych. Na tym w chwili obecnej opierają się takie funkcjonowania – na poszerzaniu spersonalizowanej edukacji, podpatrywaniu konkurencji i szperaniu, grzebaniu i wertowaniu zasobów Globalnej sieci Internet w szukaniu koncepcji, inspiracji i treści. Pisanie suchych definicji uwłacza mojej kreatywności i pozwolę sobie pominąć to w moich rozważaniach. Liczę, że na takie osoby Państwo stawiają, które nie idą na łatwiznę i bezmyślnie nie kopiują informacji ze stron www. Jeżeli już tak – to teraz mnie szukacie,

Co można stworzyć z następujących słów: kobiety i mężczyźni, relacje, komunikacja, marka, zachowania, efektowne narzędzia komunikacji i uczucia? Odpowiedź jest jedna, jakże banalna i prosta- SOCIAL MEDIA. Dzięki interakcji powyższych fenomenów powstają w rzeczywistości zaawansowane możliwości. Szukasz spełnienia swych potrzeb, równocześnie mając wpływ na to, co się oferuje- zapraszam do social media. Nie posiada mowy, aby się od nich odciąć, gdyż żyjemy w erze social media. Mają wpływ na nasze życie społeczne, ale też biznesowe. I miejmy nadzieję, że Avinash Kaushika, uznawany za ewangelistę Google Analitics nie miał racji, mówiąc: „Social media is like teen sex. Everyone wants to do it. No one actually knows how. When finally done, there is surprise it’s not better”. Myślę, że jest znacznie dużo lepiej niż przypuszczał.
Marketing internetowy równa się spam. Takie byłoby całkiem prawdopodobne, że pierwsze skojarzenie popularnego internauty przeglądającego na swoim laptopiku serwisy www karmiąc wnętrze swej klawiatury tysiącami okruszków. Prawda jest na szczęście zgoła odmienna. Fakt faktem, spam jest w większości wypadków używaną formą marketingu, niemniej jednak reklamy w sieci Internet nie można porównać do irytującego roznoszenia ulotek po skrzynkach pocztowych, gdyż posiada on swoje piękne, magiczne i znacznie bardziej intrygujące oblicze. Daje on prawie że nieograniczone możliwości do kreatywnego i artystycznego reklamowania prywatnych usług, bądź towarów kreując z równocześnie z marketingu pewnego rodzaju sztukę mogącą przenikać się wraz z innymi formami multimedialnego wyrazu.

 

Leave a Reply