Skip to main content

Siła oddziaływania marketingu

By s

Gdyby w czasach starożytnych istniał sprzedaż internetowy i posiadał taką siłę oddziaływania jak na dzień dzisiejszy, nie można byłoby bez jego wykorzystania wyprodukować pozytywnego, boskiego wizerunku faraona czy cesarza, a odkrycia, tj. koło, czy równia pochyła nie maiłyby żadnego znaczenia .
Marketing internetowy jest formą promocji produktu, firmy, wydarzenia i tym podobne., wykorzystujący do własnych celów narzędzia i możliwości internetowe, a więc na przykład: reklamy i strony www, pocztę e-mail, portale społecznościowe czy fora internetowe. Dzięki działaniom takim jak pozycjonowanie i optymalizacja stron www czy marketing szeptany, dodatni wizerunek „produktu” zostaje upowszechniony i propagowany, a informacje o nim docierają do potencjalnych kontrahentów, będących grupą docelową komunikatu promocyjnego.

Marketing internetowy, zwany również e-marketingiem, to rodzaj działań marketingowych wykorzystywanych w globalnej sieci Internet.

Ażeby dobrze zrozumieć istotę tego zjawiska należy wpierw doprecyzować kwestię definicyjną samego marketingu. Jest to oczywiście bardzo szerokie pojęcie oscylujące wokół aktywności handlowej, w ramach której istotną rolę odgrywa identyfikacja , a oprócz tego analiza ludzkich potrzeb.

Marketing internetowy odgrywa obecnie coraz większą rolę w docieraniu do klientów obecnych , a dodatkowo ewentualnych. W ogromnej liczbie przypadków stosowanymi narzędziami promocji towarów
i usług w globalnej sieci są: e-mail marketing, reklama online, strony internetowe WWW oraz dodatkowo kody lojalnościowe.

Prowadzone w ten sposób funkcjonowania pełnią funkcję wspomagającą w przyrównaniu do tradycyjnej promocji. Posiadają również tę ważną zaletę, iż stwarzają jedyną w swoim stylu sposobność interakcji
z odbiorcami komunikatu.

Marketing internetowy to nie suche pojęcie, nie formułka. Nie wystarczy już jak kiedyś zrobił to Melchior Wańkowicz wymyślić hasła „cukier krzepi”. Aktualnie to hasło musi byc łatwo dostępne, przejrzyste i zrozumiałe i pojawiać się nam przed oczami w ciągu sekundy. Czyli musi być w Internecie. Kreatywnośc w marketingu internetowym to takie SEO (ang. Search engine optimization) stron żeby odbiorcy wydawało się to naturalne. Na dzień obecny najważniejszy jest czas podania informacji i jej zakres. Użytkownik jest bombardowany milionami haseł i reklam, to jak dużo z nich zapamięta zależy do tego jak będą podane. A gdy już je zapamięta za nic w świecie nie można pozwolic mu aby zapomniał. Nie mozna dac się wyprzedzić. Facebook, blogi mogą być naszymi dyskretnymi, niemniej jednak zarazem globalnymi dobrymi przyjaciółmi w dotarciu do użytkownika. Czym jest więc marketing internetowy? Dyskretnym narzędziem o globalnej sile rażenia. Oby był w dobrych rękach tzn w Waszych i moich. Polecam się do współpracy:)

Leave a Reply